Hollande i shpëton rrëzimit (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Hollande i shpëton rrëzimit (VIDEO)

NULL NULL
14/05/2015
Presidenti francez, François Hollande vizitoi Haitin në vazhdën e vizitave nëpër vende të ndryshme, por aty gati sa nuk la namin.

Gjatë vizitës së tij në Hatiti të cilin po e viziton me qëllimin për ofrimin e ndihmës ndaj ish kolonisë franceze, presidenti francez, François Hollande, për pak sa nuk u rrëzua.

Ngjitja për në skenën ku do të mbante fjalimin ishte më e vështirë se zakonisht, por presidenti nuk e bëri veten dhe u stabilizua në moment.

Vizita e Hollande në Haiti vjen pas vizitës historike në Kubë dhe është në vazhdën takimeve me burrështetas të ndryshëm në rrugën drejt shtrirjes së fuqisë franceze gjithandej.

https://www.youtube.com/watch?t=11&v=E2EYiyXgi-c