22:39, 9 Janar 2016

Republika mbrohet duke e njohur fillimisht dhe duke e promovuar e jo duke e mohuar atë, ka shkruar në Facebook, Lutfi Haziri, kryetar i Gjilanit nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Ai ka shkruar se është në rregull të protestohet, por jo dhunshëm, njofton Klan Kosova.

“Republika mbrohet tuj e njoftë e tuj e dashtë atë, tuj ia dashtë flamurin e tuj e promovue me krenari…tuj e njoftë e dashtë Kushtetutën përnime. Republika nuk duhet e nuk mbrohet tuj e mohue, e tuj e rrënue…Republika garanton demokraci, e demokracia protesta, por të qeta”.

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë