Hashim Thaçi kujton Arbën Xhaferin: Njëri nga formuesit më të mëdhenj të identitet evropian - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Hashim Thaçi kujton Arbën Xhaferin: Njëri nga formuesit më të mëdhenj të identitet evropian

NULL NULL
15/08/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në shtatë vjetorin e vdekjes kujton intelektualin dhe politikanin, Arbën Xhaferi.

Ai tha se trashëgimia intelektuale, kulturore dhe politike e tij, do të shërbejë gjatë si frymëzim për t’i vazhduar përpjekjet për modernizimin e shoqërisë, përmes vlerave evropiane.

“Arben Xhaferi do të mbetet njëri nga idhtarët dhe formuesit më të mëdhenj të identitet evropian të shqiptarëve në tri dekadat e fundit”, ka shkruar Thaçi në rrjetin social Facebook.