Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Hamilton drejt Ferrarit

NULL NULL
06.05.2015 18:50

Piloti Lewis Hamilton ende nuk e ka vazhduar kontratën me skuadrën e Mercedes, dhe largimi nga kjo skuadër mund të jetë i mundshëm.

Mediat raportojnë që Hamilton ka mundësi që të shkojë te Ferrari, ashtu sikurse që shkoi gjatë verës edhe piloti gjerman Sebastian Vettel

Në rast se Hamilton i bashkohet Vettelit, atëherë skuadra e Ferrarit do të ketë dyshen më të fortë në Formula 1.

Gjermani Vettel ka fituar këtë herë titullin, kurse Hamilton dy herë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.