Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Haliti: Ministrat e Kurtit nuk po na e hapin telefonin (VIDEO)

NULL NULL
11.05.2023 23:50
Sokol Haliti Viti

Kryetari i Vitisë Sokol Haliti, ka thënë se kryeministri i Kosovës Albin Kurti, asnjëherë nuk ka qenë në komunën që ai drejton prej se e ka marrë pozitën e tij.

Haliti tha në Edicionin Special në Klan Kosova se ministrat e Kurtit nuk po ua hapin telefonat.

“Nuk po mund të bisedojmë për projektet vitale në interes të qytetarëve që e kemi për obligim, dikasteret qendrore dhe pushteti komunal”, tha Haliti.

Ai tha se komunat nuk mund t’i bëjnë opozitë qeverisë.

“Nuk e besoj që kryeministri Kurti e ka menduar që niveli lokali t’i bëj rivalitet nivelit qendror. Besoj që kjo është një shaka e radhës e tij”, tha Haliti.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.