Halimi: 18 Marsi, fundi i një historie populiste - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Halimi: 18 Marsi, fundi i një historie populiste

NULL NULL
19.03.2023 18:08
Sibel Halimi

Zëdhënësja e Lidhjes Demokratike të Kosovës Sibel Halimi, ka reaguar pas zhvillimeve në Ohër të Maqedonisë, ku kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, ranë dakord për zbatimin e marrëveshjes të arritur më 27 shkurt në Bruksel.

Halimi tha se 18 marsi është fundi i një historie populiste të Lëvizjes Vetëvendosje.

“Prandaj, makineria propagandistike e demagogjike për të krijuar një gjendje tjetër sot, të prodhuar nga zyrat e Vetëvendosjes duhet të marrë fund”, tha Halimi.