22:24, 27 Mars 2020

Zëvendëskryeministri në detyrë Haki Abazi, ka reaguar pas deklaratave të fundit të Emisarit special Richard Grenell.

Abazi ka deklaruar se SHBA do ta mbështes qeverinë e cila është zgjedhur më 6 tetor, derisa shtoi se në takimin e sotëm që pati, Ambasadori Philip Kosnett, konfirmoi punën e shkëlqyer të qeverisë kundër koronavirusit, njofton Klan Kosova.

”Berat- Gurthyesi nuk ka bluar sonte. Asnjë pyetje nuk ka konfirmuar konspiracionin për terheqjen e ushtrisë dhe përkrahjes Amerikane. Amerika do të përkrahë qeverinë që eshte e zgjedhur me votën demokratike. Ajo votë është dhënë me 6 Tetor.

Amerika nuk i do servilët, Amerika i do patriotët. Zhvillimi Ekonomik dhe shtetin ligjor e të drejtë e gjeni në çdo fjali të programit dhe angazhimet e pakompromis të LVV. Grenell konfirmoi sot.

Në takimin me ambasadorin Kosnett që kisha sot është konfirmuar puna e shkëlqyeshme të qeverisë për covid-19 dhe vazhdimin e përkrahjes së SHBA-s per insitucioneve të Kosovës.

Pyetjet ishin sugjestive dhe të turpshme por në ate grackë nuk ra ambassadori Grenell”.

Konkurs Pune

Lexo më shumë