Haaland në telashe, kapet duke përdorur telefonin në timon - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Haaland në telashe, kapet duke përdorur telefonin në timon

NULL NULL
nga Andi Shabani 29.03.2023 21:44

Për të shkëlqyer në fushën e blertë nuk e ka pasur problem, në edicionin e tij e parë në Premier Ligë.

Megjithatë, telashet për Erling Haaland kanë ardhur jashtë stadiumeve.

Së fundi, shtatëlarti është kapur me telefon në dorë, teksa po drejtonte automjetin në rrugët e Manchesterit.

Sipas raportimeve të medieve britanike, kushdo që kapet duke përdorur telefonin në timon mund të gjobitet me 200 paund dhe një dënim me ulje të gjashtë pikëve në patentën e tij.

Në rastin e Haaland, që sapo ka marrë patentën në Angli, dënimi është më i rëndë, sulmuesi rrezikon t’i hiqet e drejta për të vozitur dhe të gjobitet me 1000 paund.