Grupi i Deputetëve të Pavarur nuk e voton Demarkacionin - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Grupi i Deputetëve të Pavarur nuk e voton Demarkacionin

NULL NULL
20/03/2018

Grupi i Deputetëve të Pavarur, që janë deputetët e ndarë rishtazi nga Lëvizja Vetëvendosje, nuk do ta votojnë Demarkacionin me Malin e Zi, njofton Klan Kosova.

12 deputetë nuk e votojnë këtë projektligj pasi që nuk pajtohen me marrëveshjen ka thënë në emër të 12 deputetëve të GDP-së, Visar Ymeri.

Ymeri i ka bërë një përmbledhje kompleksitetit dhe absurditetit, sipas tij, që e përcjellë këtë projektligj.

klankosova.tv