Gruaja që u shërua nga kanceri vetëm me fruta - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gruaja që u shërua nga kanceri vetëm me fruta

NULL NULL
07/07/2015

31 vjeçarja për të cilën mjekët pretenduan se nuk ka më shumë jetë se 5 vite  ndau historinë e saj duke treguar se mundi një lloj agresiv të kancerit vetëm duke ngrënë frute.

Candice-Marie Fox u diagnostifikua me kancer të gjëndrrës tiroide dhe menjëherë ajo ndryshoi mënyrën e të ushqyerit duke ngrënë më shëndetshëm.

Mjekët ishin të habitur ku konstatuan se Candice e ka mundur kancerin i cili ishte  tërhequr plotësisht.

“Në vend që të jetojë për argëtimin, fundjavat e çmendura dhe të bëni të njëjtat gjëra çdo ditë, unë plotësisht ndryshova mënyrën se si e shoh jetën time. Vendosa që të jetojë për veten dhe të gëzojnë jetën ashtu siç është” tha gruaja angleze nga Hertfordshire.

Tumori u diagnostikua tre vjet më parë, pas së cilës ajo kishte për t’iu nënshtruar operimit. Kur sëmundja filloi të përparojë, ajo refuzoi të shkojë në kimioterapi.

“Në vend të kemioterapisë, unë u kujdesa për mënyrën e të ushqyerit dhe çdo ditë nisa të konsumoja ananas, grejprut, limon, mollë, kivi dhe banane“ tha ajo për mediat britanike, transmeton Klan Kosova.

Marie-Fox tha se hoqi dorë nga alkooli, cigaret dhe mishi.

6 muaj më vonë, ajo u shërua.

Sot  pasi ka kaluar nëpër terapinë e saj, ajo është plotësisht ë shëndetshme dhe ë lumtur që ka  një shans për një jetë të re.