Gratë e Aleancës me broshura kundër ujdive me Serbinë e Malin e Zi - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gratë e Aleancës me broshura kundër ujdive me Serbinë e Malin e Zi

NULL NULL
13/11/2015

Aleanca e Gruas së Kosovës ka mbajtur sot një aksion simbolik në sheshin “Zahir Pajaziti”, ku ka shpërndarë broshura për qytetarët me qëllim që të sensibilizojnë qytetarët e Kosovës që marrëveshjet e arritura në Bruksel në mes të Kosovës dhe Serbisë janë të dëmshme dhe ata duhet ta përkrahin që ato të ndërpriten.

Gjatë këtij aktiviteti edhe njëherë u përsërit se këto marrëveshje cenojnë sovranitetin e shtetit, transmeton Klan Kosova.