Gjuriq ia kthen shefit të stafit të Presidencës: Si qytetar serb duhet të raportosh korrupsionin

Gjuriq ia kthen shefit të stafit të Presidencës: Si qytetar serb duhet të raportosh korrupsionin

NULL NULL
2 months më parë

Ambasadori serb në SHBA, Marko Gjuriq, ka vazhduar me reagime në Twitter ndaj postimeve të shefit të stafit të Presidencës së Kosovës, Blerim Vela.

Në njërin ku Vela i kishte përmendur rastet e krimit të organizuar dhe korrupsionit e për të cilat tha se Serbia s’ka bërë gjë, Gjuriq ka reaguar duke i thënë se si “qytetar i Serbisë” duhet t’i raportojë, njofton Klan Kosova.

“Zotëri Vela, si qytetar i Serbisë ju jeni i obliguar që të raportoni çdo rast të korrupsionit te Zyra e Prokurorit në qytetin e Leskovacit”, ka shkruar Gjuriq në Twitter.

Ai ka shtuar se nuk është i sigurt se ku Vela i ka marrë ato të dhëna.