Gjokoviq fiton mezi ndaj të riut italian (VIDEO)

Gjokoviq fiton mezi ndaj të riut italian (VIDEO)

NULL NULL
6 months më parë

Tenisti numbër një në botë, Novak Gjokoviq, ka fituar ndaj 19 vjeçit Lorenzo Musetti për të kaluar në çerekfinale të Ronald Garrosit.

Musetti i fitoi befasishëm dy setet e para, 7:6 dhe 7:6, mirëpo serbi u kthye duke i rrëmbyer dy të tjerët, 6:1 dhe 6:0.

Italiani filloi të ankohet nga lëndimi, dhe u detyrua ta dorëzojë meçin në setin e pestë kur Gjokoviqi po udhëhiqte 4:0.

Në çerekfinale ai do të ketë punë me një tjetër tenist, kësaj radhe me Matteo Berettini-n.

https://www.youtube.com/watch?v=Q5wpn4siIlE