Gjermania planifikon ta rrisë ndihmën ushtarake për Ukrainën - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gjermania planifikon ta rrisë ndihmën ushtarake për Ukrainën

NULL NULL
28.03.2023 18:35
ndihme ushtarake

Gjermania po planifikon të rrisë shpenzimet e veta për ta ndihmuar ushtarakisht Ukrainën.

Rreth 12 miliardë euro më shumë shpenzime do të miratohen nga komiteti, me disa nga fondet që do të shkojnë për ndihmën ushtarake për Kievin dhe rimbushjen e stoqeve të pajisjeve, shkruan Al Jazeera, përcjell Klankosova.tv

Nëse miratohet, ushtria gjermane mund të fillojë të shpenzojë fondet këtë vit, me para shtesë të destinuara për vitet e ardhshme.

Ishte e paqartë se si do të ndahej shuma dhe afati kohor i fondit.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS