Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gjërat që gratë duhet t’i vënë re te burrat në takimin e tyre të parë

NULL NULL
15.04.2023 17:57
takimi i pare

Kur dalin në një takim të parë me një burrë, ka disa gjëra që gratë duhet t’u kushtojnë vëmendje për të kuptuar më mirë se me kë kanë të bëjnë. Duke i kushtuar vëmendje këtyre faktorëve, gratë mund të marrin më shumë informacione për partnerët e tyre të mundshëm romantikë.

Gjatë takimit, kushtojini vëmendje mënyrës sesi burri e bën hapësirën të rehatshme dhe të sigurt për ju. A i respektojnë ata kufijtë tuaj dhe a marrin pëlqimin tuaj përpara se të fillojnë kontaktin fizik? Më pas, vëzhgoni se si ju bëjnë të ndiheni në bisedë. Çfarë pyetjesh bëjnë ata dhe sa janë të interesuar për historinë tuaj të jetës, apo flasin vetëm për veten e tyre? Së fundi, kushtojini vëmendje mënyrës sesi ju bën të ndiheni në përgjithësi. Me çfarë largoheni – ndiheni mirë dhe dëshironi t’i shihni përsëri, apo nuk ndiheni rehat dhe dëshironi t’i përfundoni gjërat aty?

Stili i tij i komunikimit: Është e rëndësishme të vëzhgoni se si ai komunikon me ju. A është ai një dëgjues i mirë? A bën ai pyetje për ju? A duket ai i interesuar për atë që keni për të thënë? A ju ndërpret apo flet për ju? Të gjitha këto janë të dhëna për stilin e tij të komunikimit dhe mund t’ju japin një ndihmojnë të kuptoni  nëse ai i vlerëson mendimet dhe opinionet tuaja dhe më e rëndësishmja, a tërheq një karrige që të uleni apo jua hap derën? Vetëm një person me integritet të lartë do të bëjë gjëra të tilla.

Gjuha e trupit të tij: Kushtojini vëmendje gjuhës së trupit të tij gjatë takimit. A bën ai kontakt me sy me ju? A është ai duke u mbështetur për të të dëgjuar ty? A duket ai i relaksuar dhe rehat pranë jush? Të gjitha këto janë shenja se ai po e shijon takimin dhe është i interesuar t’ju njohë më mirë.

Qëndrimi i tij ndaj njerëzve të tjerë: Vini re se si ai flet dhe sillet me njerëzit përreth atij vendi si kamerierë, roje etj. Gjithmonë mbani mend njerëzit që nuk i trajtojnë njerëzit e tillë mirë, atyre nuk mund t’u besohet fare. Ky lloj personi do t’ju trajtojë në të njëjtën mënyrë pasi të përfundojë periudha e muajit të mjaltit.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.