Gjashtë të vdekur nga të shtënat me armë zjarri në Gjermani

Gjashtë të vdekur nga të shtënat me armë zjarri në Gjermani

8 muaj më parë

Gjashtë persona dyshohen se kanë vdekur nga të shtënat me armë zjarri në jug-perëndim të Gjermanisë, transmeton Klan Kosova.

Lidhur me rastin deri tani vetëm një i dyshuar është arrestuar.

Incidenti ndodhi në orën 12:45 afër një ndërtese në qytetin Rot am See në shtetin federal të Baden-Wuerttemberg.

Policia në shtetin e Baden-Württemberg tha se sipas hetimeve fillestare dyshohet se kishte një marrëdhënie në mes të dyshuarit për sulmin dhe viktimave.

Ata nuk thanë se kanë ndonjë provë që dikush tjetër ishte përfshirë në këtë sulm.

Media gjermane Bild raportoi se ata që u vranë në sulm ishin familjarë, për ende nuk ka asnjë konfirmim nga policia.