Girona i ‘tmerron’ madrilenët (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Girona i ‘tmerron’ madrilenët (VIDEO)

NULL NULL
25.04.2023 22:32
Girona Real Madrid

Girona e ka befasuar sonte Real Madridin, duke e mposhtur me rezultat 4:2.

Dhe pikërisht në këtë ndeshje ndodhi diçka e rrallë.

“Los Blancos” i inkasuan katër gola nga një futbollist.

Ishte Valentin Castellano ai i cili tundi rrjetën e Andriy Lunin.

Kështu Castellano u shndërrua në lojtarin e parë i cili arriti që të shënojë katër herë në portën e madrilenëve në La Liga.

Skuadra e Carlo Ancelottit, u kundërpërgjigj dy herë me Vinnicius Junior dhe Lucas Vazquez, por pa pasur mundësi të bëjë ndryshime rrënjësore.

Real Madridi gjendet në vendin e dytë me 65 pikë, 11 më pak që është në krye të tabelës së La Ligas.

Ndërkaq, Girona renditet e nënta me 41 pikë/ Klankosova.tv

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.