Getuard Racaj, futbollisti i shndërruar në kickboksier (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Getuard Racaj, futbollisti i shndërruar në kickboksier (VIDEO)

NULL NULL
13/06/2015

Ata që u ballafaquan me të në ring nuk kaluan mirë.

Kickboksieri 16 vjeçar, me prejardhje nga Prizreni Getuard Racaj, mposhti në ring kryesisht sportistët më të mëdhenj në moshë.

Nga 6 lufta që ka zhvilluar deri më tani, katër i ka të fituara, në një ka barazuar dhe një herë ka humbur.

Por, djaloshi që lindi në Zurich, karrierën e pati nisur në futboll.

Tani, ky tregon arsyen pse e ndërroi sportin për t’u marrë me Thai Box.

Kronikë nga Naim Selmani.