Gazetari i Klan Kosovës jep detaje për përplasjen e tifozëve holandez me policinë në Tiranë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gazetari i Klan Kosovës jep detaje për përplasjen e tifozëve holandez me policinë në Tiranë

NULL NULL
1 month më parë

Sonte me fillim nga ora 21:00 në “Air Albania” do të zhvillohet finalja e Conference League në mes të Romës dhe Feyenoord.

E një natë para kësaj ndeshje ka pasur disa incidente mes tifozëve holandez dhe policisë shqiptare.

Gazetari i Klan Kosovës Andi Shabani, bëri të ditur se policia bënte përpjekje që të dyja tifozëritë të mos kishin kontakt me njëri – tjetrin.

“Në orët e mbrëmjes kanë ndodhur disa incidente. Policia ka bërë përpjekje që të mospërplasen tifozëritë e dyja skuadra, duke ndërhyrë për të penguar që të shkonin tek njëri-tjetri. Kemi tre tifozë të shoqëruar nga policia” – tha Shabani.