9:02, 22 Shkurt 2020

Napoli ka rilindur pasi ka marr fitoren e 4 në 5 takimet e fundit në Serie A.

Skuadra e drejtuar nga Gennaro Gaattuso ka përmbysur rezultatin në pjesën e dytë përballë Brescias në transfertë, ku fitoi 1-2, dhe ngjitet në zonën Europiane të Serisë A me 36 pikë.Triumfi në “Rigamonti” nuk erdhi pa djersitur shumë, madje pjesa e parë u mbyll me epërsinë minimale të vendasve me gol të Chanchellor.

Napolitanët reaguan në mënyrën e duhur brenda 5 minutave në fraksionin e dytë me Lorenzo Insignen që realizoi nga pika e bardhë e penalltisë dhe Fabian Ruiz (54’), i shërbyer nga Di Lorenzo. Deri në fund nuk pati më gola Napoli hipotekon 3 pikë të vyera në luftën për zonën Europiane./Ora News.tv/

Konkurs Pune

Lexo më shumë