Gashi: Nuk ka rëndësi çka thotë Serbia, po vendet anëtare të KiE-së - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gashi: Nuk ka rëndësi çka thotë Serbia, po vendet anëtare të KiE-së

NULL NULL
24.04.2023 18:50
Arben Gashi

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka komentuar pranimin e aplikimit të vendit për anëtarësim në Këshillin e Evropës.

Gashi, në një intervistë për Info Magazinë, tha se nuk ka rëndësi se çka thotë Serbia për këtë proces, por ajo se çka thanë anëtarët e KiE-së.

“Sot pak rëndësi ka se çka thotë Serbia, se çka mendon Serbia, për ne sot me rëndësi është se çka thanë anëtarët e Këshillit të Evropës dhe si votuan ata. Pra 33 anëtarë të KiE votuan pro anëtarësimit të  Kosovës në KiE”, u shpreh Gashi, njofton Klankosova.tv

Ai tha se kjo u bë është falë një pune të vazhdueshme të të gjitha institucioneve dhe përfaqësuesve politikë të Kosovës.

“Sot mbërritëm në këtë pikë që është arritje e përbashkët”, shtoi ai.

Gashi theksoi se shtatë vota ishin kundër, pesë abstenime dhe 33 pro.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iO