Garë mes Vitisë dhe Ramës në Prishtinë, numërohen 88% e votave

Garë mes Vitisë dhe Ramës në Prishtinë, numërohen 88% e votave

NULL NULL
1 month më parë

Derisa janë numëruar 88.66% e votave në Prishtinë, del që Arben Vitia i Vetëvendosjes po prin me 42,32%, duke u pasuar nga Përparim Rama i LDK-së me 29,28% të votave, me të cilin do të garojë në balotazh.

Uran Ismaili radhitet i treti me 21.65 për qind të votave.