Futbollisti më i vjetër në botë e shtyen pensionimin - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Futbollisti më i vjetër në botë e shtyen pensionimin

NULL NULL
11/11/2015

Sulmuesi japonez Kazuyoshi Miura, do të zgjasë karrierën e tij në futbollin profesional e cila konsiderohet të jetë si më  e gjata në botë, transmeton Klan Kosova.

“Unë i jam mirënjohës stafit dhe përkrahësve që gjithmonë më mbështesin”, ka thënë Miura.

Sulmuesi theku rekord si golashënuesi më i moshuar në futbollin japonez në qershor kur ai shënoi golin e fitores në ndeshjen e divizionit të dytë katër muaj pa mbushur 48 vjet.

Miura, që ka shënuar 3 herë në 16 paraqitje këtë sezon ka luajtur për disa klube në Japoni.

Ai bëri debutimin e tij profesional në vitin 1986 dhe është menduar të jetë lojtari më i vjetër aktiv profesional.