Fulham nuk do që ta shesë Sessegnon - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Fulham nuk do që ta shesë Sessegnon

NULL NULL
13/04/2018

Fulham është i vendosur që të mos e shesë yllin e ri të skuadrës, Ryan Sessegnon, në rast se e sigurojnë rikthimin në Premier Ligë, sipas Evening Standard.

17 vjeçari është aktualisht në radarin e Tottenham Hotspur, Manchester United, Manchester City-t dhe Paris Saint-Germain.

Megjithatë, klubi nga Championship nuk po dëshiron që ta humbë atë, tani që gjenden në pozitën e dytë në këtë kampionat.

Prandaj, ata do të mundohen të bëjnë gjithçka që ta mbajnë lojtarin i cili vlerësohet të kushtojë 50 milionë funte.