Fulham me fitore historike - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Fulham me fitore historike

NULL NULL
nga Naim Selmani 08.05.2023 20:03

Skuadra angleze Fulham të hënën regjistroi fitore duke shënuar 5 gola kundër ekipit Leicester City.

Por brenda këtij rezultati fshihet edhe një arritje interesante për ekipin e Fulham-it përcjell klankosova.tv.

Ata bëhen skuadra e parë në Premier League ku dy futbollist në 32 vjeçare e sipër shënoj nga dy gola brenda një ndeshje.

Këtë e bënë të hënën Tom Cairney 32 vjeçar dhe Willian 34 vjeçar që shënuan nga dy gola secili.

Me këtë fitore ata janë në mesin e tabelës së Premier League kurse Leicester vazhdon të luftoj për mbijetesë.