FSK-ja konsumon veç prodhime vendore - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

FSK-ja konsumon veç prodhime vendore

NULL NULL
02/06/2015

Pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës janë konsumues të rregullt të prodhimeve vendore.

Si fuqi e madhe konsumuese e prodhimeve vendore dhe potencial për rritjen dhe zhvillimin e ekonomisë së Kosovës, ata pranuan sot një mirënjohje nga Aleanca Kosovare e Bizneseve.

Kryetari i Aleances Kosovare të Biznesit, Agim Shahini, vizitoi sot Ministrinë e Forcës dhe Sigurisë dhe gjeneral-lejtnant Rrahman Rama, ku falënderoi që po i qëndrojnë besnik prodhimeve vendore dhe po i zgjedhin ato për konsumim.

Në këtë ceremoni, u tha se për të pasur një ekonomi më të mirë në vend, fillimisht duhet që ushtria të jetë e para që konsumon prodhime, uniformë dhe armatim vendor.