FSK-ja dhe KFOR-i e deminojnë një mjet shpërthyes në Kaçanik - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

FSK-ja dhe KFOR-i e deminojnë një mjet shpërthyes në Kaçanik

NULL NULL
19.03.2023 09:46
mjet shperthyes

FSK-ja dhe KFOR-i kanë deminuar një mjet shpërthyes në fshatin Begracë të Kaçanikut, të shtunën rreth orës 17 e 40.

Ankuesi mashkull kosovar, ka informuar se sa ishte duke punuar kishte hasur në një mjetë të dyshuar eksplodues. Njësia përkatëse ka bërë sigurimin e vendin të ngjarjes, ndërsa njësitë përkatëse të FSK-së dhe KFOR-it kanë bërë tërheqjen e mjetit të dyshuar në mënyrë të sigurt. Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori i shtetit”, thuhet në raportin e policisë.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS