Franca ka gjuajtur 12 raketa në Siri - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Franca ka gjuajtur 12 raketa në Siri

NULL NULL
14/04/2018

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britania e Madhe dhe Franca kanë bombarduar shume caqe të qeverisë në Siri në orët e hershme të mëngjesit.

Vetëm Franca i ka gjuajtur 12 raketa gjatë sulmit ajror mbi Siri, transmeton Klan Kosova.

Zyrtarë nga ministria e Mbrojtjes, kanë thënë se nuk kanë pasur indikacione që raketat e tyre janë “kapur”.

klankosova.tv