Franca evakuon rreth 500 persona nga Sudani - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Franca evakuon rreth 500 persona nga Sudani

NULL NULL
24.04.2023 17:42

Franca deri tani ka evakuuar rreth 500 persona nga Sudani, pas shpërthimit të luftimeve në këtë vend.

Një burim diplomatik nga Ministria e Jashtme franceze ka thënë se operacionet e evakuimit janë ende në vazhdim, por 491 persona janë evakuuar tashmë – përfshirë 196 qytetarë francezë, shkruan BBC, përcjell Klankosova.tv

“Ne nuk mund të japim një shifër të saktë për qytetarët francezë që janë ende në Sudan, pasi disa kanë vendosur të mos largohen nga vendi”, shtoi burimi.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS