Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Franca ndihmon shëndetësinë tonë

NULL NULL
05.05.2015 16:52
Ministri i Shëndetësisë Imet Rrahmani priti sot në takim ambasadoren Francës në Kosovë, Maryse Daviet.

Ministri Rrahmani ka informuar ambasadoren Daviet me proceset aktuale në shëndetësi dhe ka shprehur falënderimin për kontributin e shtetit francez në mbështetje të shëndetësisë kosovare me projekte të ndryshme.

Në takim gjithashtu janë trajtuar mundësitë e bashkëpunimit për fusha specifike në shëndetësi, të cilat do të kishin një ndikim pozitiv për profesionistët shëndetësor të Kosovës, përmirësimin e cilësisë së shërbimeve, përfitime të drejtpërdrejta për pacientët në Kosovë dhe për fuqizimin e sistemin shëndetësor të Kosovës, me mbështetje nga programe të ndryshme të asistencës nga autoritetet franceze.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.