Fotografi brenda takimit Rusi - Ukrainë në Bjellorusi - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Fotografi brenda takimit Rusi – Ukrainë në Bjellorusi

NULL NULL
4 months më parë

Bisedimet mes Rusisë dhe Ukrainës pas zhvillimeve të luftimeve për katër ditë me radhë kanë filluar të mbahen sot në shtetin e Rusisë.

Në fillim takimi ishte i hapur edhe për mediat, por të dyja palët deshën që ai më pas të mbyllet.

Në një fotografi të publikuar nga agjencia e lajmeve Reuters, shihet se në tavolinën e bisedimeve janë të ulur ministrin i Jashtëm i Bjellorusisë, Vladimir Makei, ministri ukrainas i Mbrojtjes, Oleksii Reznikov, dhe delegatët tjerë që përgatiten për bisedime me Vladimir Medinsky, ndihmësin presidencial të Rusisë dhe kreun e delegacionit.

Synimi i bisedimeve është një armëpushim i menjëhershëm dhe tërheqja e forcave ruse nga Ukraina.

Kremlini ka refuzuar të komentojë për qëllimet e Moskës në negociata. Nuk është e qartë nëse mund të arrihet ndonjë përparim nga ky takim, shkruan Skynews, transmeton Klankosova.tv.