Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Forcat ruse shtojnë sulmet në lindje të Ukrainës

NULL NULL
07.08.2022 22:55

Ushtria e Ukrainës ka raportuar sot një përshkallëzim të sulmeve në veri dhe veriperëndim të qytetit lindor të Donetskut

Forcat ruse sulmuan pozicionet ukrainase pranë vendbanimeve të fortifikuara të mëdha, Piski dhe Avdiivka.

Gjithashtu vende të tjera në rajonin e Donetskut u granatuan, raporton Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Tutje, bëhet e ditur se forcat ruse po përgatiten për një kundërsulm të mundshëm nga ukrainasit.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.