Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

“Forcat ruse po përparojnë në Bakhmut, Avdiivka dhe Zaporizhzhia”

NULL NULL
25.02.2024 21:43
Zaporizhzhia
Foto nga arkiva

Forcat ruse kanë avancuar në tre lokacione, sipas një instituti kryesor amerikan.

Instituti për Studimin e Luftës tha se trupat ruse kanë bërë përparime pranë Bakhmut, Avdiivka dhe Zaporizhzhias perëndimore.

Qyteti lindor i Avdiivka ra në duart e rusëve në fillim të këtij muaji pas betejave intensive.

Sot Ministria ruse e  Mbrojtjes tha se trupat kishin marrë një pozicion më të favorshëm në Avdiivka dhe kishin zmbrapsur shtatë sulme ukrainase.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.