Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Foli Daja

NULL NULL
06.05.2015 20:29
Që pesë vjet është deputet, por askush nuk ia dëgjoi zërin në Kuvendin e Kosovës.

I cilësuar si deputeti më pasiv nga KDI-ja, Azem Syla nga PDK vendosi që t’i drejtohet opinionit nga parlamenti, duke e bërë sefte.

Shkak që ish komandanti i UÇK-së me nofkën “Daja” të thyej heshtjen është bërë deputetja e LDK-së, Melihate Tërmkolli që kishte kërkuar largimin tij nga organi legjislativ.

E më pas, ai foli edhe për disa çështje, për të cilat tha se ia dëmtuan reputacionin.

Ndonëse e pati për herë të parë, fjalimi tij zgjati shumë.

Në këtë seancë plenare, kritika të ashpra në drejtim të institucioneve hodhi Glauk Konjufca nga Vetëvendosje,  i cili tha se arrestimet e fundit të aktivistëve të kësaj partie kanë ardhur me direktiva nga qeveria.

Storia e përgatitur nga gazetari i Klan Kosovës, Dibran Istrefi.

 

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.