Flamuri kombëtar vendoset para ndërtesës së Kuvendit dhe Presidencës

Flamuri kombëtar vendoset para ndërtesës së Kuvendit dhe Presidencës

NULL NULL
2 muaj më parë

Para ndërtesës së Kuvendit të Kosovës dhe para zyrës se Presidentit, është vendosur flamuri kombëtar shqiptar, krahas atij shtetëror të Kosovës.

Kështu ka bërë të ditur ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, përmes disa fotografive që ka postuar në Facebook, njofton Klan Kosova.

“Për nder të Ditës së Flamurit – 28 Nëntorit, para ndërtesës së Kuvendit të Republikës së Kosovës dhe para zyrës se Presidentit të Republikës, është vendosur flamuri kombëtar shqiptar, krahas atij shtetëror të Republikës së Kosovës”.

 

klankosova.tv