Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Fjalë po, pare jo

NULL NULL
07.05.2015 20:30
Artistes kosovare Melihate Qena pasi iu nga çmimi për vepër jetësore, iu premtuan edhe 5 mijë euro shpërblim nga Ministria e Kulturës. Megjithatw, ajo ende nuk

Dy muaj më parë regjisorja dhe aktorja Melihate Qena, mori çmimin për vepër jetësore. Bashkë me çmimin iu premtuan edhe 5 mijë euro nga Ministria e Kulturës, të cilat ende nuk i ka parë.

Për paratë të cilat ende nuk i mori, aktorja Qena thotë se nuk janë shumë.

“Nuk është shumë e vogël për artistët. Në art paratë fitohen vështirë”.

Gazetari Rilind Matoshi, ka kontaktuar ministrinë e Kulturës, e cila ka konfirmuar vonesën e mjeteve financiare. Të njëjtit kanë deklaruar se shumë shpejtë pritet që artistja kosovare t’i marrë paratë që i takojnë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.