Filmi kosovar ''Kali'' fiton në Gjermani - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Filmi kosovar ”Kali” fiton në Gjermani

NULL NULL
16/06/2015

’Kali’’ film i shkurtër kosovar prodhuar nga Koperativa me skenarë të Alban Ukajt, regji të Alban Ukajt dhe Yll Çitakut, producent Arian Rexhepin, dhe subvencionuar nga Qendra Kinematografike e Kosovës, dhe përkrahur nga Fondi Hartefakt, rrëmbeu çmimin e parë në festivalin 20minmax në Ingolstadt të Gjermanisë.

Festivali 20minmax sjell filma të shkurtër çdo vit nga e tërë bota e që është festival ndërkombëtarë në qytetin Ingolstadt.