Fillon takimi Suedi-Kosovë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Fillon takimi Suedi-Kosovë

NULL NULL
12/01/2020

Ka filluar miqësorja në mes të Suedisë dhe Kosovës, që po zhvillon në stadiumin “Al Ahli”, në Doha të Katarit.

Ndeshja e sotme është një mundësi për të treguar se Kosova ka në radhët e veta një potencial të madh të lojtarëve.

Miqësorja poashtu shërben për t’u përgatitur para ndeshjes tejet të rëndësishme me Maqedoninë e Veriut, që zhvillohet më 26 mars në Shkup në gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve.

Dardanët janë akoma në rrugëtim për një vend në Kampionatin Evropian “EURO 2020”.

E veçanta e këtij takimi është se selektori Bernard Challandes, ka ftuar thujase gjithë ekipin nga Superliga e Kosovës.