Fillon seanca përfundimtare për "Syri i Popullit" - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Fillon seanca përfundimtare për “Syri i Popullit”

NULL NULL
17/01/2020

Ka filluar seanca përfundimtare e të akuzuarve në rastin që njihet si “Syri i Popullit”.

Kjo seancë është vazhdimi i asaj që ka filluar dje ku dy prej 10 të akuzuarve i liruan në mungesë të provave, ndërkaq të tjerët mohuan fajësinë dhe theksuan se procesi ndaj tyre është i motivuar politikisht, njofton Klan Kosova.

Sot pritet ta japin fjalën e tyre përfundimtare të akuzuarit Behxhet Luzha, Halim Halimi, Bajrush Konjusha, Murat Jashari dhe Rexhep Topllana.

Seanca mbahet në Gjykatën Themelore në Prishtinë dhe ka filluar nga ora 13:30.