FIFA publikon renditjen e re, Kosova e 120-ta

FIFA publikon renditjen e re, Kosova e 120-ta

NULL NULL
1 week më parë

Federata Botërore e Futbollit (FIFA) e ka publikuar renditjen e re.

Në këtë renditje Kosova është e 120-ta.

“Dardanët” kanë rënë për tre pozita nga renditja e kaluar, pas dy humbjeve në kampanjen para-kualifkuese për Kampionatin Botëror “Qatar 2022”, kundër Suedisë 0:3 dhe Spanjës 3:1.