FC Prishtina 01, fitues i Kupës së Kosovës në futsall (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

FC Prishtina 01, fitues i Kupës së Kosovës në futsall (VIDEO)

NULL NULL
nga Andi Shabani 04.05.2023 23:32

Prishtina 01 e ka fituar Kupën e Kosovës në futsal.

Kryqytetasit në aktin final të kupës e kanë mposhtur ekipin nga Drenasi, Fc Liqeni.

Prishtina 01 në finale triumfoj me rezultatin 2:0.

I pari që shënoj ishte Ramadan Alaj, 11 minuta para fundit të ndeshjes.

Gol të bukur, Prishtina 01 realizoj pak sekonda pas epërsisë.

Aksionin e gjatë e konkretizoj Ermir Kryeziu.

Fc Prishtina 01 dhe Liqeni, po rivalizojnë edhe titullin kampion në futsal.