FC Illyrian, i vetmi klub shqiptar në Angli (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

FC Illyrian, i vetmi klub shqiptar në Angli (VIDEO)

NULL NULL
nga Jon Ajeti 12/08/2022

Arbër Berisha është ndër themeluesit e klubit të parë të futbollit shqiptar në Angli.

Ai këto ditë ka qëndruar në Kosovë dhe është takuar me pjesëtar të Federatës dhe institucioneve të ndryshme qeveritare, ndërsa ka dhënë edhe intervistë për sportin në Klan Kosova.

Klubi FC Illyrian është themeluar vitin e kaluar dhe sivjet bënë gara në rangun e 11-të të futbollit anglez.