Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

FC Illyrian, i vetmi klub shqiptar në Angli (VIDEO)

NULL NULL
nga Jon Ajeti 12.08.2022 20:20

Arbër Berisha është ndër themeluesit e klubit të parë të futbollit shqiptar në Angli.

Ai këto ditë ka qëndruar në Kosovë dhe është takuar me pjesëtar të Federatës dhe institucioneve të ndryshme qeveritare, ndërsa ka dhënë edhe intervistë për sportin në Klan Kosova.

Klubi FC Illyrian është themeluar vitin e kaluar dhe sivjet bënë gara në rangun e 11-të të futbollit anglez.

 

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.