Fanol Shala, paraglajdisti kosovar renditet i 9-ti në botë, Kosova e 5-ta (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Fanol Shala, paraglajdisti kosovar renditet i 9-ti në botë, Kosova e 5-ta (VIDEO)

NULL NULL
14.03.2023 17:45
Fanol Shala

Pas publikimit të pikëve nga FAI, e rifreskuar me 1 mars 2023, paraglajdisti kosovar Fanol Shala u rendit në vendin e nëntë në botë dhe si shtet, Kosova që ai e përfaqësoi me shumë krenari, renditet në vendin e 5-të.

“Puna dhe përkushtimi i pandalshëm, po merr formë me ndihmën e Zotit , familjes dhe miqve që kam përkrah në çdo hap, po ashtu dhe vëllaut tim të cilin e kam për krah çdo herë”, tha Shala.

Më shumë për këtë fitore, kuptoni nga video më poshtë: