Fanella me numër 16 e Gasol pensionohet nga Lakers (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Fanella me numër 16 e Gasol pensionohet nga Lakers (VIDEO)

NULL NULL
nga Shpend Spahija 08.03.2023 08:50

Në një ceremoni në pauzën e ndeshjes Los Angeles Lakers- Memphies Grizzlies, është pensionuar fanella me numër 16 që e kishte Pau Gasol për 6 sezone tek “Engjëjt”.

Fanella e spanjollit u vendos lartë në palestër afër asaj të legjendës dhe ish bashkëlojtarit të tij, Kobe Bryant.

Lakers regjistruan fitore 112-103 ndaj Memphis Grizzlies, ndërsa në ndeshjet tjera të “NBA” ku arritën këto rezultate:

Detroit Pistons vs Washington Wizards 117-119,

Orlando Magic vs Milwaukee Bucks 123-134,

Minnesota Timberwolves vs Philadelphia 76ers 94-117,

New York Knicks vs Charlotte Hornets 105-112,

Houston Rockets vs Brooklyn Nets 96-118,

Oklahoma City Thunder vs Golden State Warriors 137-128 dhe

Dallas Mavericks vs Utah Jazz 120-116.