Falcao te Chelsea, me zbritje

Falcao te Chelsea, me zbritje

NULL NULL
6 years më parë
Sulmuesi i Monacos,Radamel Falcao është i gatshëm ta zvogëloj pagën e tij për ta kompletuar një transferim te Chelsea.

Sulmuesi kolumbian merr një pagë të madhe prej 265 mijë funteve në javë në principatën monake dhe ata janë të dëshpruar ta lënë të largohet me një pagë të zvogëluar.

Pak klube kanë mundësi ta paguajnë pagën aktuale të Falcaos dhe bomberi ka pranuar një ulje të çmimit të tij në tregun e transferimeve.

Jose Mourinhoështë i prirur për ta afruar dështimin e Man United për të krijuar një mbulesë për sulmuesin Diego Costa.