EXIT POLL-i i prezantuar në Klan Kosova: PDK-ja rikthehet në Mitrovicë, Bedri Hamza fiton pa balotazh

EXIT POLL-i i prezantuar në Klan Kosova: PDK-ja rikthehet në Mitrovicë, Bedri Hamza fiton pa balotazh

NULL NULL
1 month më parë

Bedri Hamza i PDK-së e ka fituar Mitrovicën pa balotazh dhe me 53.12 % të votave, sipas EXIT POLL-it të realizuar nga Tomor Qela dhe të prezantuar ekskluzivisht në Klan Kosova.

I dyti pas tij është radhitur Agim Bahtiri nga Vetëvendosje me 34.82 %, i pasuar nga Armend Agolli i LDK-së me 12.06 %.

Bedri Hamza (PDK ): 53.12%

Agim Bahtiri (VV): 34.82%,

Armend Agolli (LDK): 12.06%