Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Evertoni e mposht Arsenalin, hap luftën për titull

NULL NULL
04.02.2023 15:40

Evertoni ka arritur që t’i marr tri pikë shumë të rëndësishme në luftën për mbijetesë përballë Arsenalit i cili po lufton për titullin e Premier League.

Pjesa e parë u mbyll pa gola, ndonëse me dominimin e Arsenalit, ndërsa në minutën e 60-të, Everton shënoi me anë të Tarkowskit, njofton Klankosova.tv.

Pavarësishtë tentimeve të Arsenalit për ta gjetur golin e barazimit, një gjë e tillë nuk u arrit.

Me këtë humbje, Arsenali gjendet në pozitën e parë me 50 pikë, pesë më shumë se City që është në vendin e dytë, ndërsa Evertoni gjendet në pozitën e 17-të me 18 pikë,

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.