Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Eshtrat e Isa Boletinit prehen më 10 qershor

NULL NULL
14.05.2015 13:01
Kryeministri shqiptar, Edi Rama, sot ka zhvilluar takim me familjarë të heroit tonë kombëtar, Isa Boletini.

“Data e caktuar për ritualin kombëtar për të përcjellë eshtrat e heroit tonë mbetet 10 qershori. Rrugëtimi i eshtrave do të kryhet përmes gjithë trojeve të Kosovës dhe Shqipërisë. Ceremonia do të përmbyllet në Sheshin e Pavarësisë në Vlorë dhe Isa Boletini do të prehet pranë mikut dhe vëllait të tij, Ismail Qemali”, ka thënë Rama pas takimit.

Ndryshe nga shefi i qeverisë shqiptare, , kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri e ka kundërshtuar këtë vendim dhe se për këtë çësthje do ta mbledh Asamblenë Komunale të Mitrovicës për të diskutuar rreth këtij vendimi

 

 

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.