Erza Muminoviq fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror të Juniorëve

Erza Muminoviq fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror të Juniorëve

NULL NULL
2 weeks më parë

Erza Muminoviq e ka fituar medaljen e bronztë të botës në Kampionatin Botëror të Juniorëve (U-21), që po mbahet në Olbia të Italisë.

Erza në luftën për të bronztën mundi Ariana Toro Soler të Spanjës, kategoria -52 kilogramë, transmeton Klankosova.tv.

Në përgjithësi, xhudistja jonë fitoi katër luftëra, ndërsa raundin e parë e kishte kaluar pa luftë.

Humbjen e vetme e pësoi në gjysmëfinale.

KOK përgëzon suksesin madhështor të Erzës dhe gjithë komunitetit të xhudos.