Eriksen po stërvitet me klubin e tij të fëmijërisë në Danimarkë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Eriksen po stërvitet me klubin e tij të fëmijërisë në Danimarkë

NULL NULL
02/12/2021

Christian Eriksen është parë duke u stërvitur me skuadrën daneze Odense, përderisa po përgatitet për një rikthim në futboll.

Mesfushori i Interit ka qenë jashtë fushës që kur pësoi arrest kardiak në Euro 2020 dhe nuk lejohet të luajë në Itali, përderisa ka ende një defibrilator të vendosur në zemrën e tij.

Një huazim i lojtarit në janar është përfolur dhe ndoshta për t’u përgatitur për këtë, Eriksen është kthyer në vendlindjen e tij në Danimarkë dhe ka punuar me një trajner personal në fushën e klubit të tij të fëmijërisë.

Eriksen është fokusuar kryesisht në kardio, por ka zhvilluar shumë seanca private me një top, raporton 90Min, transmeton Klankosova.tv.

Sa i përket të ardhmes, nga Eriksen nuk ka pasur asnjë fjalë se çfarë po planifikon.